Parathënie, parashikim dhe zgjedh NBA-Utah Jazz vs Dallas Mavericks

Utah Jazz (33-18) vs Dallas Mavericks (32-21)
Data: e hënë, 10 shkurt 2020
Koha: 8:30 PM EST
Vendi: American Airlines Center, Dallas, Texas
Zgjedh: Dallas +1.5 në 1xbet
Handikap Aziatik: +1.5 në 1xbet

Një ndeshje e mirë do të zhvillohet në American Airlines Center, Utah Jazz do të udhëtojë për në Dallas.

Skuadra vendase ka fituar katër ndeshjet e fundit në ndeshjen e tyre të mëparshme me Utah Jazz.
Utah Jazz tregoi hijeshinë unike të lojës pak javë më parë, por më vonë u përpoq, para se të udhëtonin në Dallas ata humbën në katër ndeshjet e tyre të fundit. Mbrojtja e ekipit duhet të jetë e vështirë për t’u rikthyer te fitori. Dallas, ndërkohë, është në kërkim të një zgjidhje pa superyllin e tyre Luka Doncic të ketë një ndikim masiv në prodhimin e ekipit. Ata kanë tre fitore dhe një fitore ndaj Charlotte Hornets. Si Utah, Dallas gjithashtu ka një mbrojtje që duhet të përmirësohet në ndeshjen e tyre të rradhës.

Të dy skuadrat kanë të njëjtën dobësi, dhe është mbrojtje, por parashikimi im këtu është që Dallas ka më shumë aftësi të bëjë punën e bërë kundër Utah Jazz pasi ato luajnë më mirë në minutat e fundit sesa Jazz. Kështu që në këtë ndeshje, unë shkoj me Dallas Mavericks.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]