Paraqitja, Parashikimi dhe Zgjedhjet e ishujve NHL-N.Y vs Arizona Coyotes

N.Y Islanders vs Arizona Coyotes
Data: 17 shkurt 2020
Vendi: Gila River Arena, Glendale
Zgjedh: Arizona Coyotes -1.5 në 1xbet
Handikap Aziatik: -1.5 në 1xbet

Ndeshja interkonferuese mes dy skuadrave për pozicionin në play off. Udhëtoni ishujt e Nju Jorkut në Arizona për t’u përballur me Coyotes Arizona këtë të hënë.

New York do të përballet me Coyotes me një humbje të trishtuar ndaj Vegas të Shtunën e kaluar, ndërsa Arizona ka një fitore 3-1 në shtëpi ndaj Uashingtonit.

Në këtë ndeshje pothuajse e njëjta skuadër është në kërkim të një fitore për t’u bashkuar me skuadrën në play off, të dy palët kanë të njëjtin problem të prodhimit ofendues në kundërshtim. Në ndeshjen e fundit, ishujt nuk kanë shënuar mirë në dy ndeshjet e fundit. Pra, kjo luftë duket më e favorshme për ekipin vendas të Arizonës.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]