Paraprakisht Parashikimi, Parashikimi dhe Zgjedhje NBA-Utah Jazz vs Miami Heat

Utah Jazz vs Miami Heat
Data: e Mërkurë, 12 shkurt 2020
Koha: 8:30 PM EST
Vendi: Vivint Smart Home Arena, Salt Lake City
Zgjedh: në Utah Jazz -4.5 në 1xbet
Handikap Aziatik: -4.5 në 1xbet

Miami Heat do të udhëtojë në Utah për lojën e tyre të pestë të udhëtimit rrugor pasi mposhtën Golden State Warriors të hënën. Jimmy Butler u rikthye në lojë me 21 pikë, ndërsa Jae Crowder ishte duke bërë mirë për Heat me një mesatare prej 10 pikë dhe 6.3 kërcime, ndërsa Bam Adebayo pati një ndikim të konsiderueshëm në ekip me tre. Double-double në katër ndeshjet e tyre. Heat po shënon 111.9 pikë dhe është i pesti në renditjen e përgjithshme, duke mbajtur kundërshtarët e tyre në 108.2 pikë.

Utah Jazz do të përballet me Miami Heat përballë, pasi mposhti Dallas Mavericks në lojën e tyre rrugore, kur Miami i mundi ata dhjetorin e kaluar me rezultatin 107-104. Jazz ka pesë fitore në dhjetë ndeshjet e tyre të mëparshme, Donovan Mitchell ka një lojë të fortë këtë sezon mesatarisht 24.3 pikë në lojë, Jazz është mesatarisht 111.2 pikë këtë sezon i gjashtëmbëdhjetë në renditjen e përgjithshme. Ajo mban kundërshtarin në 107.3 pikë të tetë në përgjithësi.

Sipas parashikimit tim, kjo lojë është shumë afër, por Jazz ka pak përparësi përveç gjykatës në shtëpi. Miami Heat janë lodhur nga disa kundër lojës së udhëtimit rrugor, dhe lojtarit i mungojnë dëmtimet pasi Jazz janë të nxehtë për të fituar. Kështu që në këtë ndeshje me Utah Jazz.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]