Paraprakisht NBA-Miami Heat vs Brooklyn Nets, Parashikimi dhe Zgjedhje

Miami Heat vs Brooklyn Nets
Data: E Premte, 10 Janar 2020 pasdite ET
Koha: 7:00 pasdite ET
Vendi: Qendra Barclay
Zgjedhje: Miami Heat Bet në 1XBET
Handikap Aziatik: Miami Heat -3.5 në Betwinner

Miami Heat dhe Brooklyn Nets do të përballen të Premten. Nxehtësia është duke udhëhequr ndarjen Juglindore. Heat kanë fituar tetë nga dhjetë lojërat e tyre të kaluara, duke i vendosur ato të dyta në Konferencën Lindore. Heat po shënon 111.4 pikë, dhe ata janë të dytët me tre me 37.8 përqind. Ekipi i Miami Heat ka lojtarët që shënojnë dyshifrorë të udhëhequr nga Jimmy Butler, i cili mesatarisht 20.2 pikë për lojë.

Ndërkohë, Brooklyn Nets janë i katërti në renditjen e Divizionit Atlantik dhe i teti në Konferencën Lindore. Guard Kyrie Irving ende nuk është në gjendje të luajë për shkak të një dëmtimi të shpatullës dhe nuk ka asnjë tryezë kohë për rikthimin e tij. Rrjetet mesatarisht 109.6 pikë dhe qëlluan 43, o7 përqind nga dyshemeja, dhe 32.8 përqind nga tre. Rrjetat udhëhiqen nga Spencer Dinwiddie, i cili mesatarisht 22.4 pikë për lojë me 5.4 kërcime dhe 6.2 asistime këtë sezon.

Parashikimi im për këtë ndeshje është se ekipi i Miami Heat ka një listë më të shëndetshme se Nets. Skuadra e Heat është në momentin e lojës së tyre ndërsa Rrjetat po vuajnë nga dëmtimet e lojtarëve. Lojtarja e stolit të Heat është më e thellë se Nets dhe ka një rookie më të fortë në krahasim me Rrjetat.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]