Paraparje, Parashikim dhe Zgjedhje NBA-Oklahoma City Thunder vs Houston Rockets

Raketë Oklahoma City Thunder vs Houston
Data: e hënë, 20 janar 2020
Ora: 5:00 pasdite Et
Vendi: Toyota Center
Zgjedh: Raketa Houston -6.5 në 1XBet
Handikap Aziatik: -6.5 në 1xBet

Thunder Oklahoma City mundi Portin Trail Blazers me rezultatin 119-106 dhe tani do të marrë në Houston Rockets. Thunder kanë fituar dy nga pesë ndeshjet e tyre të fundit, dhe ato janë e shtata në Konferencën Perëndimore. Thunder janë mesatarisht 109.4 për lojë, duke gjuajtur 46.6 përqind nga fusha dhe 34.4 përqind nga tre. Skuadra e Thunder kishte pesë lojtarë që shënuan në shifra të dyfishta të udhëhequra nga Shai Gilgeus-Alexander, i cili ishte mesatarisht 20 pikë në lojë me 5.8 kërcime dhe 3.1 asistime për lojë.

Ndërkohë, Rockets Houston kanë pësuar tre humbje të drejta dhe shpresojnë të ndalojnë fatin e keq. Houston është i gjashti në Konferencën Perëndimore dhe 14-6 në shtëpinë e tyre këtë sezon. Houston është mesatarisht 118,7 pikë, me 45.2 përqind nga dyshemeja dhe 34.8 përqind nga tre. Raketat udhëhiqen nga James Harden, i cili mesatarisht 37.1 pikë në lojë 6.2 kërcime dhe 7.4 asistime. Gjashtë nga lojtarët e Rockets shënuan në shifra dyshifrore.

Në parashikimin tim për këtë ndeshje, Rockets Houston janë më të mirë se Thunder. Ata mund të kenë qenë në tre humbje të drejta. Megjithatë, për sa i përket statistikave dhe lojtarëve, ata janë më të mirë se Thunder, plus përqindja e tyre fituese është më e lartë në një lojë në shtëpi. Mbrojtja e Thunder-it është e fortë, por Raketat janë më të fortë kur arrijnë në ofendim.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]