NBA-Philadelphia 76ers vs Atlanta Hawks Paraprakisht, Parashikimi dhe Zgjedhje

Philadelphia 76ers vs Atlanta Hawks
Data: e enjte, 30 janar 2020
Koha: 7:35 PM EST
Vendi: Philips Arena, Atlanta
Zgjedh: Philadelphia 76ers në 1XBet
Handikap Aziatik: -7.5 në 1XBet

Philadelphia 76ers janë në kërkim të një fitore tjetër për t’u ngritur në renditje dhe do të përpiqen të mposhtin Atlanta Hawks si një gur në këmbë drejt fitores së tyre të tretë të drejtë të enjten natën. Sixers fituan fitore prapa-mbrapa ndaj Golden State Warriors dhe Los Angeles Lakers. Edhe një herë, ata do të përpiqen të vazhdojnë atë fitore ndaj Skifterëve duke humbur 130-114 me humbje te Toronto Raptors. Joel Embiid shënoi 24 pikë në kthimin e tij në lojë, duke veshur një fanellë numër 24 në kujtim të legjendës së ndjerë të NBA, Kobe Bryant. The Sixers kanë fituar gjashtë nga shtatë ndeshjet e tyre të fundit, duke përfshirë fitoret mbrapa-mbrapa ndaj Golden State Warriors dhe Lakers. Sixers nuk luajti mirë në sulm, por rikthimi i Embiid është një gjë e shkëlqyer për ekipin.

Ndërkohë, Atlanta Hawks kanë luftuar në ofendime dhe mbrojtje, dhe ata tani po kërkojnë ritmin e duhur për ekipin. Nëse Trae Young dhe John Collins nuk punojnë për Skifterët, ata do të shkojnë shumë larg për të fituar kundër Sixers, dhe një tjetër është se si ata do të ndalojnë Sixers kur bëhet fjalë për mbrojtjen, veçanërisht dhe Joel Embiid do të luajë për Sixers. Lëndimi aktual Jabari Parker ka qenë një ndikim i rëndësishëm në Skifterët.

Sipas parashikimit tim, Sixers kanë avantazhin në këtë ndeshje, veçanërisht dhe Embiid është përsëri në lojë, dhe Jabari Parker i Skifterët është i dëmtuar. Unë jam në Philadelphia 76ers në këtë ndeshje.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]