NBA-Denver Nuggets vs Oklahoma City Thunder Paraprakisht, Parashikimi dhe Zgjedhje

Denver Nuggets vs Oklahoma City Thunder
Data: e Premte, 21 Shkurt 2020
Koha: 8:00 PM ET
Vendi: Chesapeake Energy Arena
Zgjedhje: Oklahoma City Thunder në 1XBet
Handikap Aziatik: -1.5 në 1XBet

Ekziston një tjetër ndeshje e mirë në ndeshjen NBA të Northwest Division. Denver Nuggets do të udhëtojnë për në Oklahoma për herë të dytë në serinë e tyre me katër ndeshje këtë sezon. Pasi Lakers mundi Nugget, ata do të përballen me Oklahoma me një fitore të ngushtë ndaj New Orleans, Nugget që kanë katër fitore në katër ndeshjet e tyre të fundit para se të bien në Lakers. Ndërsa Oklahoma ka pasur tre fitore në pesë ndeshjet e tyre të mëparshme, parashikimi im për këtë ndeshje është se Thunder po tregon shumë më mirë tani, veçanërisht në lojërat e tyre në shtëpi. Mbrapa kthesës së Thunder është e qëndrueshme në krahasim me Nuggets, kështu që unë do të preferoja OKC në këtë ndeshje.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]