NBA-Denver Nuggets vs New Orleans Pelicans Paraprakisht, Parashikimi dhe Zgjedhje

NBA-Denver Nuggets vs New Orleans Pelicans
Data: e Mërkurë, 24 Janar 2020
Koha: 8:00 PM ET
Vendi: Smoothie King Center, New Orleans
Zgjedh: Ngjyrat Denver +3.5 në 1XBet
Handikap Aziatik: +3.5 bast në 1XBet

Denver Nuggets do të vijnë nga një humbje për Rockets Houston të Mërkurën. Ata kanë një rekord prej 30-14 dhe të katërt në Perëndim. Nugget kanë probleme me dëmtimet e lojtarëve si Paul Millsap, Jamal Murray, dhe drafti i vitit 2019 zgjedh Bol Bol. Jokic gjithashtu bëri një dyshe të dyfishtë19 pikë 10 ndihmon 12 kërcime kundër Houston, gjë që nuk ishte e mjaftueshme pasi disa prej lojtarëve të tyre nuk ofruan shumë ndihmë për ekipin. Nugget po e kanë shumë të vështirë të humbasin lojtarët e tyre të parë në lojën e tyre.

Ndërkohë, Pelikanët e New Orleans kanë diçka për të brohoritur që Zion Williamson po kthehet të luajë, por ata gjithashtu ranë në San Antonio Spurs të Mërkurën 121-117. Zion shënoi 22 pikë në 18 minuta. Pelikanët ishin 2-3 në pesë ndeshjet e tyre të fundit dhe 8-14 në shtëpi në përgjithësi. Brandon Ingram është golashënuesi kryesor i Pelikansit që mesatarisht ka 25.5 pikë në 34.7 minuta në lojë.

Denveri është 13-8 në lojën e tyre rrugore ndërsa Pelikanët janë 8-14 në shtëpi. Kjo luftë tregon se skuadra pelikane është më e shëndetshme. Sidoqoftë, ata nuk janë në gjendje të nënvlerësojnë aftësinë e Denverit për të luftuar pavarësisht dëmtimeve të lojtarit dhe mbeten në vendin e katërt në Perëndim. Pelikanët kanë shumë xhiro dhe shfaqje të lëmuara që mund të jenë një avantazh për Nugget. Parashikimi im është që Denveri do të jetë fitorja e vetme ndaj Pelikanëve.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]