NBA-Denver Nuggets vs Memphis Grizzlies Paraprakisht, Parashikimi dhe Zgjedhje

Denver Nuggets vs Memphis Grizzlies
Data: e Mërkurë, 28 Janar 2020
Koha: 8:00 PM EST
Vendi: Fedex Memefis i Fedex-it
Zgjedh: Nugget Denver +1.5 në 1XBet
Handikap Aziatik: +1.5 në 1XBet

Pas fitores së Rockets, Nugget janë 32-14 këtë sezon dhe i dyti në Divizionin Northwest. Jokic drejtoi Nugget me 19.7 pikë dhe 6.5 asistime në lojë, Denver do të përballet pa tre lojtarë për shkak të lëndimit Bol Bol, Paul Millsap dhe Jamal Murray.

Ndërsa Grizzlies kanë fituar kundër Diellit, ata janë 22-24 këtë sezon dhe e treta në Divizionin Jugperëndimor. Jaren Jackson është golashënuesi numër një i Grizzlies me mesatare 18 pikë në lojë, ndërsa Ja Morant është lideri i asistimeve me 6.9 për lojë. Jae Crowder dhe Grayson Allen janë në listën e lëndimeve dhe nuk mund të luajnë kundër Denver.

Nikola Jokic dhe Denver Nuggets kanë provuar se ata mund të fitojnë pavarësisht se lojtarët e tyre kryesorë janë dëmtuar, ndërsa Grizzlies janë në kërkim të ritmit të lojës dhe pjesëve të humbura të ekipit të tyre. Në këtë lojë, parashikimi im është se Nugget Denver kanë një shans shumë më të mirë për të fituar sesa Grizzlies.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]