Преглед, предвидување и избор на НБА-Јута џез против Мајами Хит

Јута џез против Мајами Хит
Датум: среда, 12 февруари 2020 година
Време: 20:30 часот EST
Место: Вивинт Смарт хоум арена, Солт Лејк Сити
Избирање: во Јута џез -4,5 во 1xbet
Азиски хендикеп: -4,5 во 1xbet

Мајами Хит ќе патува во Јута за нивниот петти натпревар по патување по патот, откако во понеделникот го совлада Голден Стејт Вориорс. Myими Батлер се врати во игра со 21 поен, додека aeеј Краудер добро се снајде за Хит со просек од 10 поени и 6,3 скока додека Бам Адебајо имаше значително влијание врз тимот со три. Двоен-дабл на своите четири натпревари. Хит постигнува 111,9 поени и е на петтото место во генералниот пласман, задржувајќи ги своите противници на 108,2 поени.

Јута azzез ќе се соочи со голот на Мајами Хит, откако во нивниот натпревар на патот го совлада Далас Маверикс, кога Мајами ги победи во минатиот декември со резултат 107-104. Azzез има пет победи во претходните десет натпревари, Донован Мичел оваа сезона има солидна игра во просек од 24,3 поени по натпревар, џезот е со просек од 111,2 поени оваа сезона шеснаесетти по вкупниот ранг. Го држи противникот на 107,3 ​​поени осма во целина.

Според мое предвидување, оваа игра е премногу блиску, но џезот има мала предност освен домашниот терен. Мајами Хит се уморни од некои против играта на патното патување, а на играчот му недостасуваат повреди бидејќи џезот е жежок за победа. Така во овој натпревар со Јута џез.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]