Преглед, предвидување и избор на НБА-Чикаго Булс против Филаделфија 76ers

Чикаго Булс против Филаделфија 76ers
Date: Петок, 17 јануари 2020 година
Време: 07:05 часот EST
Место: Велс Фарго Центар, Филаделфија
Азиски хендикеп: -7,5 во 1хбет
Избирање: Филаделфија -7,5 во 1xbet

Чикаго Булс и Филаделфија 76ерс ќе се сретнат во петок вечер во Велс Фарго Центарот, Филаделфија

Биковите се на пат и ќе отпатуваат за Филаделфија откако во средата навечер ја совладаа победата на Визардс со 115-106. Со биковите во третата и нерешен резултат во Централниот дивизион, Зак Лавин го водеше својот тим со 30 поени и седум скока и седум асистенции за да ги победи Визардс. Биковите се 25-ти во лигата кога станува збор за прекршокот оваа сезона. Тие во просек имаат 106 поени на натпревар, додека Биковите се на 10-то место во лигата во одбрана, откажувајќи се од 107,7 поени по натпревар. Со Лавин во просек од 24,6 поени по натпревар оваа година, на Булс ќе им треба одредена играчка поддршка за да останат во чекор против ривалите на Филаделфија, како Ото Портер rуниор, во просек со 11,2 поени и 9,9 скокови. И Таддеус Јанг придонесува со 9,1 поени по натпревар.

Во меѓувреме, Филаделфија е повторно во акција откако ги победи Бруклин Нетс, Филаделфија трета во Атлантик Дивизија и шеста во Источната конференција. 76-те играчи се на 20-то место во лигата со прекршок, во просек со 109,1 поени по натпревар оваа година. Тие се шести на одбраната откажувајќи се од 105,7 поени по натпревар, elоел Ембид го предводи тимот на Филаделфија во просек од 23,4 поени 12,3 скока и 3,3 асистенции по натпревар. Во исто време, Бен Симонс е во просек од 15,3 поени, 7,6 скокови и 8,4 асистенции и 2,2 украдени топки во игра. Филаделфија е на осмото место по процент на гол на теренот, со 46,9 проценти од теренот. Ембиид, во меѓувреме, се подложува на операција на искинатиот лигамент на прстот и се очекува да пропушти неколку недели.

Моето предвидување за оваа борба е дека Филаделфија ќе може да победи повеќе од Булс, дури и без Joоел Ембиид да има играчи кои можат да дадат голем придонес во 76-те, а тоа е она што му недостасува на Чикаго Булс. Филаделфија е солидна во домашниот натпревар бидејќи Биковите бараат играчи кои можат да додадат помош на нивниот тим.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]