Преглед, предвидување и избор на НБА-Оклахома Сити Тандер против Хјустон Ракета

Ракетите на Оклахома Сити Тандер против Хјустон
Датум: понеделник, 20 јануари 2020 година
Време: 17:00 часот Ет
Место: Toyota центар
Избирање: Ракетите од Хјустон -6,5 во 1XBet
Азиски хендикеп: -6,5 во 1xBet

Тандер Оклахома Сити го совлада Плејпланд Треј Блејзерс со резултат 119-106 и сега ќе ги преземе ракетите Хјустон. Громџиите имаат освоено два од последните пет натпревари и тие се седми во Западната конференција. Грмотеви се во просек од 109,4 по натпревар, стрелајќи 46,6 проценти од теренот и 34,4 проценти од три. Тимот на Тандер имаше пет играчи кои постигнуваа во двојни бројки предводени од Шаи Гилгес-Александар, кој во просек имаше 20 поени по натпревар со 5,8 скокови и 3,1 асистенција по натпревар.

Во меѓувреме, ракетите од Хјустон претрпеа три директни порази и се надеваат дека ќе ја запрат лошата среќа. Хјустон е шести во Западната конференција и 14-6 во нивниот домашен терен оваа сезона. Хјустон е со просек од 118,7 поени, со 45,2 отсто од подот и 34,8 отсто од три. Ракетите ги предводи Jamesејмс Харден, кој просечно 37,1 поен по натпревар 6,2 скока и 7,4 асистенции. Шестмина играчи на „Рокетс“ постигнаа во двоцифри.

Според моето предвидување за овој натпревар, ракетите на Хјустон се подобри од Гром. Можеа да бидат во три директни порази. Сепак, во однос на статистиката и играчите, тие се подобри од Гром, плус нивниот победнички процент е поголем во домашна игра. Одбраната на Тандер е силна, но Ракетите се посилни кога ќе стигнат до дело.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]