Преглед, предвидување и избор на НБА-Мајами Хит против Бруклин Нетс

Мајами Хит против Бруклин Нетс
Датум: петок, 10 јануари 2020 година ЕТ
Време: 19:00 часот ЕТ
Место: Баркли Центар
Збирки: Бета топка во Мајами на 1XBET
Азија хендикеп: Мајами Хит -3,5 во Бетвинер

Мајами Хит и Бруклин Нетс ќе се соочат в петок. Топлината ја води Југоисточна поделба. Хит освоија осум од последните десет натпревари, пласирајќи ги на второ место во Источната конференција. Хит постигнува 111,4 поени, а тие се на второ место со три со 37,8 проценти. Тимот во Мајами Хит има играчи кои постигнуваат двоцифрени предводени од myими Батлер, кој просечно троши 20,2 поени по натпревар.

Во меѓувреме, Бруклин Нетс се на четвртото место по рангот на Атлантик Дивизија и осмото во Источната конференција. Чуварот Кири Ирвинг сè уште не е во можност да игра поради повреда на рамото, и нема временска табела за негово враќање. Нетсците во просек постигнаа 109,6 поени и шутираа 43, 7% од подот и 32,8% од три. Мрежите ги предводи Спенсер Динвиди, кој во просек имаше 22,4 поени по натпревар со 5,4 скока и 6,2 асистенции оваа сезона.

Моето предвидување за овој натпревар е дека тимот на Мајами Хит има поздрав список од Нетс. Тимот на Хит е во моментот на нивната игра, додека Нетс страдаат од повреди на играчот. Играчот на клупата на Хит е подлабок од мрежите и има поцврсти дебитанти во споредба со мрежите.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]