Преглед, предвидување и избор на НБА-Денвер Нагетс против Мемфис Гризлис

Денвер Нагетс против Мемфис Гризлис
Датум: среда, 28 јануари 2020 година
Време: 08:00 часот EST
Место: Федекс Форум Мемфис
Збирки: Денвер грутки +1,5 во 1XBet
Азија хендикеп: +1,5 во 1XBet

После освојувањето на ракетите, групните се 32-14 оваа сезона и на второ место во Северозападната дивизија. Јокиќ ги предводеше Нагетси со 19,7 поени и 6,5 асистенции по натпревар, Денвер ќе се соочи без тројца играчи поради повреда Бол Бол, Пол Милсап и Jamамал Мареј.

Додека Гризлиите победија против Сонцето, тие се 22-24 оваа сезона и трети во Југозападниот дел. Јарен acksексон е стрелец број еден на Гризлис со просек од 18 поени на натпревар, додека Ја Морант е лидер на асистенции со 6,9 по натпревар. Јае Краудер и Грејсон Ален се на списокот за повреди и не можат да играат против Денвер.

Никола Јокиќ и Денвер Нагетс докажаа дека можат да победат и покрај тоа што нивните клучни играчи се повредени, додека Гризлиите го бараат ритамот на играта и исчезнатите парчиња на нивниот тим. Во оваа игра, мое предвидување е дека групите на Денвер имаат многу подобри шанси за победа од Гризлис.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]