НБА-Филаделфија 76ers против Атланта Хоукс Преглед, предвидување и избор

Филаделфија 76ers против Атланта Хоукс
Датум: четврток, 30 јануари 2020 година
Време: 07:35 часот EST
Место: Филипс Арена, Атланта
Избирање: Филаделфија 76ers во 1XBet
Азија хендикеп: -7,5 во 1XBet

Филаделфија 76ерс бараат друга победа за да се искачат на пласман и ќе се обидат да го совладаат Атланта Хоукс како отскочна штица до нивната трета победа во четвртокот вечерта. Шестерите заработија бек-бек победи над Голден Стејт Вориорс и Лос Анџелес Лејкерс. Уште еднаш, тие ќе се обидат да ја продолжат победата над Хоукс, со неверојатна загуба од 130-114 на Торонто Рапторс. Returnоел Ембиид постигна 24 поени на своето враќање во игра, носејќи го дресот со број 24 во спомен на покојната легенда во НБА, Коби Брајант. Шестерите имаат освоено шест од нивните последни седум натпревари, вклучувајќи ги и победите на бек-бекот над Голден Стејт Вориорс и Лејкерс. Сиксерците не играа добро во прекршокот, но враќањето на Ембиид е одлична работа за тимот.

Во меѓувреме, Атланта хоукс се бореше во навреда и одбрана, и сега го бараат вистинскиот ритам за тимот. Ако Треј Јанг и Collон Колинс не работат за „Хоукс“, тие ќе одат премногу далеку за да победат против „Сиксерс“, а друго е дека како ќе застанат Сиксерс кога станува збор за одбраната, особено и elоел Ембиид ќе игра за Сиксерите. Тековната повреда на abабари Паркер е значително влијание врз Хоукс.

Според мое предвидување, Сиксерците имаат предност во овој натпревар, особено и Ембид е повторно во игра, а abабари Паркер од „јастребите“ е повреден. Јас сум на Филаделфија 76ерс на овој натпревар.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]