НБА-Денвер Нагетс против Orу Орлеанс Пеликанс Преглед, предвидување и избор

НБА-Денвер Нагетс против Newу Орлеанс Пеликанс
Датум: среда, 24 јануари 2020 година
Време: 08:00 часот ЕТ
Место: Smoothie King Center, Orу Орлеанс
Избирање: грутки Денвер +3,5 во 1XBet
Азиски хендикеп: +3,5 обложување на 1XBet

Денвер Нагетс во среда доаѓа во загуба на ракетите Хјустон. Имаат рекорд од 30-14 и четврти на Запад. Нагеџиите имаат проблеми со повредите на играчите како Пол Милсап, alамал Мареј и драфтот за 2019 година го избере Бол Бол. Јокиќ исто така упати трипл дабл19 поени 10 асистенции на 12 скока против Хјустон, што не беше доволно бидејќи некои од нивните играчи не пружаа голема помош за тимот. На групите тешко се губат почетните играчи на нивната игра.

Во меѓувреме, Pelу Орлеанс Пеликанците имаат нешто да го бодрат Шион Вилијамсон се враќа во игра, но тие исто така паднаа на „Сан Антонио Спарс“ во среда 121-117. Зион постигна 22 поени за 18 минути. Пеликанците беа 2-3 на последните пет натпревари и вкупно 8-14 дома. Брендон Инграм е водечки стрелец на Пеликанците во просек од 25,5 поени за 34,7 минути по натпревар.

Денвер е 13-8 во нивната игра на патот, додека Пеликанците се со 8-14 на домашен терен. Оваа борба покажува дека екипата на Пеликан е поздрава. Сепак, тие не се во состојба да ја потценат способноста на Денвер да се бори и покрај повредите на играчот и остануваат на четвртото место на Западот. Пеликанците имаат голем број на пресврти и невешт игра што може да биде предност за групните. Моето предвидување е дека Денвер ќе биде единствената победа над Пеликанците.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]