НБА-Денвер Нагетс против Оклахома Сити Тандер преглед, предвидување и избор

Денвер Нагетс против Оклахома Сити Тандер
Датум: петок, 21 февруари 2020 година
Време: 08:00 часот ЕТ
Место: Чезапик Енерџи Арена
Избирање: Оклахома Сити Тандер во 1XBet
Азија хендикеп: -1,5 во 1XBet

Постои уште еден добар натпревар во натпреварувањето во НБА Северозападната дивизија. Денвер Нагетс ќе патува во Оклахома по втор пат во нивната серија од четири натпревари оваа сезона. Откако Лејкерс ги совладаа групите, тие ќе се соочат со Оклахома со тесна победа над Newу Орлеанс, „Нагетси“ имаат четири победи на последните четири натпревари пред да паднат во „Лејкерс“. Додека Оклахома во претходните пет натпревари имаше три победи, моето предвидување за овој натпревар е дека Гром сега се покажува многу подобро, особено во нивните домашни натпревари. Бекот на Тандер е стабилен во однос на групите, па затоа би претпочитал ОКЦ на овој натпревар.

[1xbet_post_pc_global]
[1xbet_post_m]
[predict_list_post]