Sportsbet.io Македонија Биткоин бонус 2022 година

Sportsbet.io е првенствено страница за обложување, така што има само бонуси за обложување, а не казина. Ако ви е здодевно со обложување, има и пристојна количина на казино игри за избор: вкупно 2167 различни игри. Поддржани се 4 криптовалути: Bitcoin, Ethereum, Litecoin и All Sports Coins (SOC). Може да играте и со обични валути како ЕУР, УСД и многу други.

Sportsbet.io нуди 100% бонус ако направите депозит, се обложувате на кој било спорт од 2 mBTC, 0,03 ETH или 0,15 LTC и ќе добиете 6 mBTC, 0,09 ETH или 0,45 LTC бесплатни облози во рок од 48 часа. Бонусите важат и за редовните валути.

Како да го користите Sportsbet.io Bitcoin бонус кодот

Ова е многу популарна понуда и сега е добро време да ја искористите.

Само одете на Sportsbet.io

Кликнете на зеленото копче „Регистрирај се“. Ова ќе го отвори формуларот за регистрација каде што можете да ги внесете вашите податоци или да се регистрирате на Facebook или Twitter по потреба. Не заборавајте да го внесете промотивниот код кога ќе биде побарано.

Откако ќе заврши процесот на регистрација, ќе треба да ја потврдите вашата сметка. Ова е стандардна процедура и можете да го направите преку е-пошта или текстуална порака.

Како да го добиете бонусот Sportsbet.io?

1. Потврдете ја вашата сметка.
2. Најавете се на Sportsbet.io, одете во делот за депозит и изберете го соодветниот начин на плаќање.
3. Вашиот Sportsbet.io бонус автоматски ќе се кредитира на вашата сметка
4. Префрлете некои средства на вашата сметка и можете да почнете да се обложувате!

Дали коцкањето со Биткоин е легално во Македонија

Засега Македонија нема конкретни закони во врска со коцкањето со биткоин. Сепак, самиот Биткоин (заедно со Ethereum, Litecoin и други криптовалути) е нелегален во Македонија.

Ова значи дека коцкањето со биткоин е исто така нелегално. Затоа, ниту едно казина во Македонија не прифаќа виртуелни валути.

Како да депонирате и повлечете во Sportsbet.io

Ако направите депозит, ставете облог од 2 mBTC, 0,03 ETH или 0,15 LTC и ќе добиете бесплатен облог од 6 mBTC, 0,09 ETH или 0,45 LTC во рок од 48 часа. Бонусите важат и за редовните валути.

Депозитите и повлекувањата се многу брзи, депозитите се кредитираат веднаш, а повлекувањата се обработуваат во рок од максимум 24 часа.


Ако користите редовни пари на Sportsbet.io, постојат голем број начини на кои можете да ги внесете на вашата сметка Visa, Mastercard, Neteller, Skrill, MuchBetter, AstroPay, Jeton, SticPay, Paysafe картичка, CashToCode и ecoPayz.


Можете да депонирате и со Биткоин, но како што споменавме, оваа обложувачка страница не е размена, па ако го депонирате Биткоин на вашата сметка, нема да можете да ја претворите во нормална валута.

934 bros Global