CloudBet Macedonia (Bitcoin) Најдобрите обложувалници за 2023 година
  • Биткоинот е прифатен
  • Брзо и лесно крипто плаќање
  • 24/7 Македонски муабет

CloudBet Macedonia (Bitcoin) Најдобрите обложувалници за 2023 година

Cloudbet Macedonia Bitcoin бонус 2023 година

Cloudbet е биткоин спортска книга и биткоин онлајн казино што нуди многу опции за обложување и ја прифаќа само оваа криптовалута за плаќање. За создавање сметка на Cloudbet потребни се само неколку кликања. Потребна ви е адреса за е-пошта и лозинка за да се регистрирате.

Cloudbet нуди 100% бонус на првиот депозит направен преку Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash и Tether USDT. Оваа награда може да биде до 5 BTC, ETH и BCH, или до 1000 USDT.

Како да го користите бонус кодот на Cloudbet Bitcoin

Ова е одлична понуда за добредојде и сега е одлично време да ја искористите.

Одете на Cloudbet.com преку оваа врска. Сите врски се проверуваат на редовна основа за да се осигураме дека тие укажуваат на најсовремениот бонус.

Отворете сметка, кликнете на копчето „Приклучи се“. пополнете ги бараните детали. Внесете го вашиот бонус код на Cloudbet

Како да го добиете бонусот на Cloudbet?
Регистрирајте ја вашата сметка на Cloudbet
Депонирајте криптовалута до 5 BTC/BCH/ETH/PAXG/DASH/LTC, 100 LINK, 1.000 USDT/USDC/DAI/PAX или 10.000 DOGE
Вашиот Cloudbet бонус автоматски ќе ви се кредитира
Започнете да се обложувате или да играте во спортски игри или во казино крипто игри!

Дали коцкањето со Биткоин е легално во Македонија

Засега Македонија нема конкретни закони во врска со коцкањето со биткоин. Сепак, самиот Биткоин (заедно со Ethereum, Litecoin и други криптовалути) е нелегален во Македонија.

Ова значи дека коцкањето со биткоин е исто така нелегално. Затоа, ниту едно казина во Македонија не прифаќа виртуелни валути.

Како да депонирате и повлечете во Cloudbet

Направете го вашиот прв депозит и Cloudbet ќе ве награди со бонус од 100% до максимум 5 BTC.

И депозитите и повлекувањата се исклучително брзи со депозити кои се кредитираат веднаш и повлекувања се обработуваат во рок од најмногу 24 часа.

Cloudbet прифаќа Visa и Mastercard, покрај неколку криптовалути, вклучувајќи Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Tether (USDT), USD Coin (USDC) Ethereum (ETH) и Paxos Standard (PAX), Paxos Gold (PAXG) , Врска (ЛИНК) и Даи (DAI). Можете да ги префрлите вашите средства на Cloudbet од кој било крипто-паричник по ваш избор.

934 bros Global