Bitcasino.io Македонија (Bitcoin) Најдобрите обложувалници за 2023 годин
  • Биткоинот е прифатен
  • Брзо и лесно крипто плаќање
  • 24/7 Македонски муабет

Bitcasino.io Македонија (Bitcoin) Најдобрите обложувалници за 2023 годин

Bitcasino.io Македонија Биткоин бонус 2023 година

Bitcasino.io не се срами да се рекламира себеси како најдобро биткоин казино на пазарот денес. Можностите за бонуси се најдоброто нешто што треба да го имате на ум пред да ја посетите веб-страницата на Bitcasino. Сајтот за крипто казино нуди дарежливи бонус пакети за нови играчи.

Како да го користите Bitcasino.io Bitcoin бонус кодот

Можете да ги користите кодовите за бонус на Bitcasino.io за еспортско обложување и спортско обложување на веб-страницата. Дури и ако немате бонус код, има некои бонуси за спортско обложување кои вредат вашето внимание.

1. Прво, ќе треба да бидете регистриран играч за да добиете шанса да ги користите промоциите. Процесот на регистрација на страницата е едноставен и трае само неколку минути за да се заврши.

2. Откако ќе ја завршите регистрацијата, погрижете се да ја вклучите вашата е-пошта поврзана со казиното. Овде можете да ги добивате сите бонус понуди и промоции на Bitcasino.io.

3. Сајтот за крипто казино ќе ве извести за сите достапни понуди и можете да скокнете директно на страницата преку е-пошта за да ги користите понудите. Дополнително, промоциите може да се активираат директно со користење на бонус кодот Bitcasino.io на веб-страницата.

4.Можете да го направите ова со кликнување на опцијата Управување со сметки и избирање на опцијата „Награди“. Сè што останува да направите во овој момент е да го внесете промотивниот код на Bitcasino.io и да уживате во бонусот.

Дали коцкањето со Биткоин е легално во Македонија

Засега Македонија нема конкретни закони во врска со коцкањето со биткоин. Сепак, самиот Биткоин (заедно со Ethereum, Litecoin и други криптовалути) е нелегален во Македонија.

Ова значи дека коцкањето со биткоин е исто така нелегално. Затоа, ниту едно казина во Македонија не прифаќа виртуелни валути.

Како да депонирате и повлечете во Bitcasino.io

За да направите депозит, прво треба да ја активирате претпочитаната криптовалута со кликнување на кругот од левата страна на криптовалутата. Откако валутата е активна, кликнете на Депозит. Депонирањето во криптовалутите што се достапни (BTC, ETH, LTC, TRX, USDT, XRP, ADA, DOGE) е исто, со исклучок на ознаката за дестинација за Ripple (XRP).

Како голем поборник на технологијата, повеќето барања за повлекување автоматски се проверуваат овде. Бидејќи нема барања за обложување за бонуси и бонуси, нема да бидете заклучени да правите дополнителни облози додека бонусот не се повлече.

934 bros Global