1xbit Macedonia (Bitcoin) Најдобрите обложувалници за 2023 година
  • Биткоинот е прифатен
  • Брзо и лесно крипто плаќање
  • 24/7 Македонски муабет

1xbit Macedonia (Bitcoin) Најдобрите обложувалници за 2023 година

1xbit Македонија Биткоин бонус 2023 година

1xBit е сеопфатно онлајн казино со широк спектар на игри за избор. Компанијата има долгогодишно искуство во индустријата од нејзиното основање во 2016 година. 1xBit го нуди истиот широк опсег на опции за игри, но поддржува само вложување со фиат валути.

1xbit нуди последователни соодветни бонуси до 7 BTC за некои почетни депозити. За да го добиете овој бонус, треба да креирате сметка во онлајн казиното и да депонирате најмалку 5 mBTC.

Како да користите 1xbit Bitcoin бонус код

Пред да можете да го активирате вашиот бонус код и да ги барате вашите бесплатни кредити за обложување, потребна ви е сметка.

Одете на 1xBit.com преку оваа врска. Оваа врска ќе ве однесе директно до одредена област на официјалната веб-страница на 1xBit.

Кога ќе слетате на страницата, кликнете на зелената врска „Регистрирај се“ во горниот лев агол на страницата.

Регистрирајте се. Кликнете на зеленото копче и следете ги упатствата на екранот за да го завршите процесот на регистрација. Внесете бонус код од 1xbit.

Како да го добиете бонусот 1xbit?

1.Создадете сметка на 1xBit користејќи го вашиот десктоп или мобилен уред.
2. Депонирајте најмалку 1 mBTC (или еквивалент во друга валута).
3. Обложувајте се на спорт и/или казина според условите за бонус и заработете бонус поени кои можете да ги претворите во средства на вашата главна сметка.

Дали коцкањето со Биткоин е легално во Македонија

Засега Македонија нема конкретни закони во врска со коцкањето со биткоин. Сепак, самиот Биткоин (заедно со Ethereum, Litecoin и други криптовалути) е нелегален во Македонија.

Ова значи дека коцкањето со биткоин е исто така нелегално. Затоа, ниту едно казина во Македонија не прифаќа виртуелни валути.

Како да депонирате и повлечете во 1xbit

За да започнете патување со крипто спортско обложување со 1xbit, прво треба да се регистрирате за сметка и да депонирате средства. Се препорачува да го изберете главниот метод што често го користите и да го поврзете крипто-паричникот со вашата сметка.

Направете го вашиот прв депозит и 1xbit ќе ве награди со бонус од 100% до максимум 5 BTC.

И депозитите и повлекувањата се исклучително брзи со депозити кои се кредитираат веднаш и повлекувања се обработуваат во рок од најмногу 24 часа.

Опциите за депозит што ги нуди 1xbit вклучуваат добро познати криптовалути како што се биткоин, Dogecoin, Dash, Ethereum. Ќе најдете помалку познати сорти на криптовалути, вклучувајќи ги Monero, Zerocoin, New Economic Model (NEM), Digibyte и Stratis.

934 bros Global